Praktyczne baterie do kuchni – jak wybrać?

Wyposażenie kuchnii

Aranżacja kuchni to bardzo duże wyzwanie, a znaczenie w niej ma nawet najdrobniejszy szczegół. Jest to pomieszczenie, które powinno być nie tylko atrakcyjnie urządzone, ale też funkcjonalne i przytulne. Trudno pogodzić wszystkie te cechy – szczególnie, jeżeli zależy Ci również na podążaniu za wnętrzarskimi trendami. Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej baterii kuchennej, ponieważ jej wybór powinien być bardzo przemyślny – w końcu używa się jej przynajmniej kilka razy każdego dnia.

Jaką baterie do kuchni wybrać?

Na rynku znajduje się bardzo szeroki wybór baterii kuchennych, co sprawia, że odpowiedni zakup może być nie lada wyzwaniem. Kierować się można jej wyglądem, funkcjami oraz sposobem mocowania – niemałe znaczenie ma też kształt, kolor oraz sposób sterowania. Na samym początku warto zastanowić się nad jej mocowaniem – od tego bowiem zależeć będą kolejne czynniki. Wybrać można baterie stojące i naścienne. Modele stojące montowane są zazwyczaj w otworze zlewozmywaka lub na blacie. Obecnie są to najpopularniejsze baterie, ponieważ ich montaż jest bardzo prosty i niewymagający. Baterie naścienne powszechnie używane były kilkanaście lat temu, przykręcone są do złączy zimnej i ciepłej wody, które wychodzą ze ścian. Jeżeli obecnie nie masz w mieszkaniu odpowiedniej instalacji, ich zamontowanie wymagałoby przeróbki i małego remontu.

Praktyczne baterie do kuchni

Baterie kuchenne powinny być praktyczne – tak, aby zmywanie naczyń i produktów żywnościowych było wygodne i łatwe. O ich funkcjonalności w dużej mierze decydują wylewki – mogą być wysokie, ruchome, jednouchwytowe, nieruchome lub sprężynowe. Nowością są baterie dotykowe, które nie wymagają obsługi dłonią. Automatycznie włączają się pod wpływem ruchu i dozują odpowiednią temperaturę wody i siłę strumienia. Baterie kuchenne mogą być też wyposażone w dodatkowe funkcje, na przykład filtry do wody, wbudowane dozowniki na płyń do naczyń lub mydło czy też oświetlenie informujące o temperaturze wody. Najczęściej używane materiały to ceramika, chrom oraz granit.