Jaki hamak wybrać?

Ogród

Hamak to element, który większości z nas kojarzy się z wakacyjną beztroską, długimi letnimi popołudniami oraz urlopem w ciepłych krajach. Odpoczywanie w nim jest niezwykle przyjemne, ponieważ pozwala się zrelaksować oraz rozluźnić spięte mięśnie. Jednak skoro korzystanie z niego niesie tyle zalet, dlaczego nie decydować się na to częściej? Doskonałym rozwiązaniem dla osób spragnionych wakacyjnego luzu jest zamontowanie hamaku we własnym domu lub na balkonie.

Najpopularniejsze rodzaje hamaków

Wyróżnić można kilka rodzajów hamaków – te dedykowane do użytku wewnątrz domu nieco różnią się formą od tradycyjnych modeli, dzięki czemu nie zajmują tak wiele miejsca. Hamaki można też podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Najpopularniejszym rodzajem są modele bawełniane – ich atutem jest atrakcyjny wygląd oraz wytrzymałość. Są też miękkie i przyjemne w dotyku, jednak nie mogą być stosowane na balkonie, ponieważ wykazują niską odporność na opady atmosferyczne. Hamaki nylonowe to doskonała alternatywa dla bawełny – prezentują się one równie atrakcyjnie, ale mogą być stosowane również na balkonie lub tarasie, ponieważ są odporne na promienie słoneczne oraz wilgoć.

Hamak brazylijski – co warto o nim wiedzieć?

We wnętrzach dużą popularnością cieszą się hamaki brazylijskie. Dlaczego? Głównie ze względu na niedużą ilość miejsca, którą zajmują – co sprawia, że z powodzeniem sprawdzą się nawet w niedużych przestrzeniach. Ich konstrukcja przypomina fotel, a znajdująca się wewnątrz osoba nie leży, ale przyjmuje postawę siedzącą – w dalszym ciągu ma jednak możliwość rozciągnięcia ciała. Hamaki brazylijskie wyposażone są w miękkie siedzisko, zazwyczaj wykonane z miękkich poduszek, co umożliwia komfortowy wypoczynek. Do ich montażu wystarczy hak umieszczony w suficie lub futrynie drzwi. Dostępne są też modele z gotową konstrukcją, dzięki czemu można je postawić w dowolnej części domu lub balkonu. Większość osób ceni hamaki brazylijskie za atrakcyjny wygląd oraz wprowadzenie do wnętrza wakacyjnej, przyjemnej atmosfery.