Pomysły na dekorowanie ścian

Dekoracje

Słyszałeś kiedyś o efekcie pustych ścian? Według luźnych statystyk, problem ten dotyka nawet co dziesiąte mieszkanie. Wnętrze, w którym brakuje ozdób nie sprzyja odpoczynkowi oraz ciężko wprowadzić do niego przyjemną, rodzinną atmosferę. Prezentuje się chłodno i surowo, a domownicy niechętnie w nim przebywają. Jeżeli właśnie zdałeś sobie sprawę, że ściany w Twoim domu także są puste i pozbawione ozdób, z pewnością spodobają Ci się nasze pomysły na ich zagospodarowanie.

Co na ścianę w salonie? Postaw na obrazki!

Najłatwiejszym sposobem, aby szybko i tanio ozdobić puste ściany jest zainwestowanie w obrazy. Możliwości masz naprawdę wiele. W zależności od charakteru wnętrza możesz postawić na kilka mniejszych ramek znajdujących się obok siebie lub jeden większy obraz, w centralnym punkcie ściany. Obrazy mogą być ułożone w linii prostej lub w nieco bardziej ozdobnej aranżacji. W ostatnich czasach modne są propozycje przedstawiające napisy lub czarno-białe zdjęcia.

Cegła na ścianie w pokoju

Podoba Ci się styl industrialny? Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza powiew świeżości, to postaw na surową cegłę na ścianie. To bardzo innowacyjny sposób, aby ozdobić pustą przestrzeń. W niektórych sytuacjach wystarczy, jak odsłonisz stary mur, oczyścisz go i zaimpregnujesz. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, połóż na ścianie płytki ceglane, które pozwolą Ci uzyskać taki sam efekt. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pasuje do większości wnętrz – idealnie współgra z drewnem, szkłem, kamieniem i stalą.

Półki na ścianę w salonie

Jeszcze innym praktycznym sposobem jest po prostu umieszczenie modnych półek na pustych ścianach. Obecnie odchodzi się od typowych płaskich modeli, na rzecz produktów nieco bardziej innowacyjnych. Półki mogą przyjmować różne kształty geometryczne, być wykonane z drewna lub metalu. Dużym powodzeniem cieszą się te narożne lub kilka mniejszych połączonych w jedną kompozycję. Z powodzeniem możesz ustawić na nich książki, doniczkę z kwiatkiem lub świeczkę. Ozdób nie musi być dużo, ważne, aby pasowały do charakteru całego pomieszczenia.