Praktyczne meble na których przenocujesz gości

Wyposażenie kuchnii

Każdy lubi raz na jakiś czas przyjąć do siebie gości – rodzinę z dalekich stron, starych znajomych, którzy wpadli z niezapowiedzianą wizytą lub przyjaciół po udanej imprezie. W takiej sytuacji dla większości z nas największym wyzwaniem jest zorganizowanie dla bliskich odpowiedniego noclegu – nie każdy posiada dodatkowy pokój z wygodnym łóżkiem, który tylko czeka na odwiedziny gości. Jak w takiej sytuacji zorganizować wygodny nocleg? Poznaj nasze propozycje.

Jak przenocować gości – postaw na funkcjonalne meble

Nawet mieszkając w niewielkim mieszkaniu, możesz stworzyć przytulne i prywatne miejsce, w którym Twoi goście poczują się komfortowo. Najłatwiejszym sposobem jest zakup rozkładanej kanapy do salonu. Bardzo wygodną opcją są narożniki, które po rozłożeniu zapewniają mnóstwo miejsca – z powodzeniem sprawdzą się nawet w przypadku małżeństwa z dzieckiem. Dysponując niedużą przestrzenią, warto postawić na mebel wyposażony w wiele schowków, w którym zmieści się zapasowa pościel, poduszki czy koce. Jeżeli planujesz przyjąć gości w salonie wyposażonym w sofę, pamiętaj o kilku szczegółach, które podniosą ich komfort – między innymi o nieprzepuszczalnych światła roletach lub żaluzjach oraz poręcznym stoliku nocnym, na którym znajdzie się lampa. Miłym akcentem będzie też dywan pod łóżkiem, ponieważ nie ma nic gorszego niż kontakt gołej stopy z zimną podłogą.

Nocleg dla gości – inne propozycje

Nie posiadasz rozkładanej sofy w salonie dla gości? Wcale nie musisz rezygnować z oferowania im noclegu. Istnieją inne sposoby, aby zapewnić im odpowiednie warunki – na przykład łóżka składane, inaczej nazywane też polowymi. To bardzo proste, składane konstrukcje, które nie zajmują dużo miejsca – z powodzeniem zmieszczą się na strychu lub w szafie i w razie potrzeby będziesz można je rozłożyć w zaledwie kilka sekund. Alternatywą mogą być też rozkładane fotele z gąbki – to praktyczny sposób, aby zapewnić miejsca do spania jednej osobie. Jeszcze innym rozwiązaniem są dmuchane materace – ich największą zaletą jest to, że po złożeniu zajmuj naprawdę mało miejsca.