Jak dobrać zlewozmywak do kuchni?

Wyposażenie kuchnii

Zlewozmywak jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni – do wyboru mamy wiele modeli zlewozmywaków, ale jak znaleźć ten najlepszy?

Przede wszystkim zlewozmywak powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika – powinien być odpowiednio pojemny, łatwy do utrzymania w czystości, funkcjonalny, ale nie możemy zapominać też o kwestiach estetyki.

1. Liczba komór

W większości przypadków wystarcza zlewozmywak jednokomorowy – ważne jest jednak, aby komora była raczej większa i pozwalała na umieszczenie w niej większego garnka. Gdy zależy nam na większej funkcjonalności, możemy wybrać zlewozmywak z dodatkową, mniejszą komorą.

2. Sposób montażu

Aktualnie popularne są zlewozmywaki podwieszane i wpuszczane w blat, ale wymagają one większych prac przy montażu, a tym samym są droższe. Najtańsze to zlewozmywaki nakładane na szafki.

3. Materiał

Oczywiście, zwróćmy też uwagę na materiał, z którego został wykonany zlewozmywak. Najtańsza i najłatwiejsza do utrzymania w czystości jest stal. Gdy zależy nam na rustykalnym wyglądzie, możemy wybrać zlewozmywak ceramiczny. Elegancki efekt uzyskamy też dzięki zlewozmywakom kamiennym, a dokładnie z konglomeratu kamiennego. Są jednak cięższe i wymagają specjalnej konserwacji.