Płyny i pianki do prania tapicerki meblowej

AGD

Tapicerkę meblową można wyprać stosując środki dostępne w większości gospodarstw domowych. Płyn do naczyń, szare mydło, ocet, mąka ziemniaczana, soda oczyszczona, sok z cytryny to najczęściej wymieniane środki służące do odświeżenia tapicerki, które nie tylko są skuteczne, ale i przyjazne środowisku. Bywa jednak, że zanieczyszczenia są na tyle uporczywe, że konieczne jest zastosowanie profesjonalnych środków chemicznych.

Chemia do zadań specjalnych

Światowi producenci środków chemicznych nie ustają w poszukiwaniu i dostarczaniu produktów, które ułatwią pranie różnego rodzaju tapicerek, które sprawią, że czyszczenie będzie szybkie, skuteczne i dokładne, a przy tym przyjazne dla faktury i kolorów pranej powierzchni. Formuła pianek i płynów jest wciąż ulepszana, by proponowane środki działały wszechstronnie – nadawały się do różnego rodzaju tkanin i do różnego rodzaju zanieczyszczeń. Najbardziej popularnymi środkami do prania tapicerek są pianki i płyny.

Pianki

Pianki rozbijają zanieczyszczenia na cząsteczki i zamieniają je w wilgoć, którą wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Jej największą zaletą jest to, że nie wnika zbyt głęboko w strukturę materiału, nie powoduje jego przemoczenia i tym samym konieczności suszenia. To produkt doskonały dla szybkiego i doraźnego usuwania zabrudzeń.

Płyny

Płyny wykorzystuje się do kompleksowego prania tapicerek, ponieważ wnikają one głęboko w strukturę materiału i powodują, że tkanina wymaga suszenia. Większość detergentów charakteryzuje się wysoką skutecznością, a niektóre zawierają specjalne technologie np. M-BRITTLE™, która zmiękcza włókna i zwiększa ich odporność na zanieczyszczenia. Płyny oczyszczają, odtłuszczają,  pielęgnują, odżywiają kolory i pozostawiają przyjemny zapach.

Wybierając środki od renomowanych i sprawdzonych producentów należy zwrócić uwagę na przeznaczenie środka, jego skład, a przed zastosowaniem należy koniecznie sprawdzić działanie na niewidocznym fragmencie tapicerki.