Maty gumowe – gdzie się sprawdzą?

Akcesoria

Maty gumowe to niezwykle cenione produkty, które znajdują zastosowanie zarówno w codziennym użytku, jak i przemyśle. Dzięki temu, że są elastyczne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenie z ich właściwości korzysta niemal każda branża – czy to sportowa, czy budowlana. Gdzie można je spotkać? 

Maty gumowe – praktyczne w biurze i przemyśle

Maty gumowe są niezwykle uniwersalne i maja wyjątkowo szerokie zastosowanie. Prym wiodą szczególnie w przemyśle. Możemy znaleźć je w niemal każdej hali produkcyjnej. Występują jako produkty antypoślizgowe lub antyzmęczeniowe. Ich właściwości stosowane są więc, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo oraz poprawić komfort pracy. Maty gumowe są również powszechnie stosowane w biurach – mogą pełnić zarówno funkcje informacyjne, jak i czysto wizualne. Prezentują logo firmy oraz usprawniają komunikacje, wyznaczając konkretne obszary dla klientów czy pracowników. Również w tym wypadku mogą niwelować ryzyko upadku. W biurach typu open space stosuje się maty wyciszające dźwięki, dzięki którym kroki czy stukot szpilek nie przeszkadza innym w koncentracji. 

Maty gumowe w budownictwie oraz sporcie

Maty gumowe mogą być wykorzystywane w budownictwie jako podkład pod beton czy izolacja ścian. W ten sposób chronią budynki przed zawilgoceniem i hałasem oraz wykazują właściwości wibroizolacyjne. Natomiast w transporcie i logistyce chronią towary przed uszkodzeniem i przesuwaniem się podczas drogi. Wyróżniają się odpornością na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne, dzięki czemu mogą być stosowane w kontakcie z różnego rodzaju produktami. Branża sportowa również chętnie korzysta z gumowych mat. W siłowniach i na basenach znajdziemy maty antypoślizgowe wykonane z gumy, które zapobiegają upadkom. Mogą również służyć jako izolacja od zimnej podłogi oraz jako maty do ćwiczeń. W ostatnich czasach wykorzystuje się je nawet na placach zabaw. 

Jak widać maty gumowe królują w wielu branżach – nietrudno więc znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb. Wysokiej jakości maty będą wytrzymałe i przez długi czas spełniając swoją rolę.